دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

 از مسائلی که این روزها تقریباً همه دانشجویان درگیرش هستند همین کتابی است که مشاهده میکنید ، تقریباً از ١۵ فروردین با هر کدام از دانشجویان که تماس میگرفتم صحبت از حل تمرین شماره ١ درس آمار ، دکتر فاروق امین مظفری بود و مهلت تحویل که امروز است ، می خواستم از بچه هایی که تخصص بیشتری در زمینه آمار دارند باتوجه به این موضوع که یکی از همکلاسیها لیسانس آمار دارند و برخی دیگر نیز زمینه قبلی بهتری دارند و حتی اشتباهات های تایپی سوالات را نیز در گفتمان این درس مطرح کرده بودند تقاضا میکنم  برای حل تمرین شماره ٢  ،منابع جانبی یا توضیحاتی اجمالی درخصوص سوالات مطرح نمایند.

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳۱ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

همانطور که همه مستحضر هستید یکی از تکالیف درس تئوری مدیریت پیشرفته مطالعه انتقادی کتاب " چالشهای مدیریت در سده ٢١ هست"   پیتر دراکر  ملقب به پدر علم مدیریت است و نقد اثر ایشان کاری دشوار و نیاز به بررسی های دسته جمعی و گروهی دارد دوستانی که این منبع را تهییه کردند و مورد مطالعه قرار دادند ، اگر راهکار مناسبی جهت کمک به دیگر دانشجویان به نظرشان میرسد نظرات خود را در این مورد ارائه دهند .

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳۱ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

اولین جلسه انجمن مدیریت فناوری اطلاعات روز 21 فروردین 88 با حضور جمعی از دانشجویان علاقه مند در محل موسسه آموزش عالی فارابی برگزار شد در ابتدا دانیال چابرا که در زمینه ایجاد ای انجمن تلاش هایی را انجام داده بود چارت های سازمانی انجمن و رسالت اصل و موارد کاربردی قابل بحث را مطرح نمود پس از هم اندیشی با دیگر دانشجویا ن در نهایت دکتر علیرضا ربیع ریاست موسسه آموزش عالی فارابی صحبت های تکمیلی در این خصوص را مطرح نمودند و نوید ایجاد وب سایتی برای تلاش دانشجویان در این زمینه را دادند امید است در جلسات بعد دانشجویان بیشتری آمادگی خود را برای همکار اعلام نمایند.گفتنی است دانشجویان علاقه مند حتی از شهرستان ها نیز در این جلسه شرکت نمودند که صمیمانه از آنها تشکر میکنیم.

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳٠ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

با عرض سلام و آرزوی روزگاری پر نشاط برای کلیه دانشجویان ، این وبلاگ جهت اطلاع رسانی بیشتر و همکاری دانشجویان با هماهنگی مدیریت اجرایی موسسه ایجاد شده است کلیه دانشجویانی که آمادگی همکاری در بروز رسانی و ایجاد مباحثات را دارند با ارسال ایمیل به  sharno_m@yahoo.com آمادگی خود را اعلام نمایند تا برای ایشان ایمیل همکاری ارسال گردد و قادر باشند خودشان به شخصه مطالبی را در این وبلاگ بارگزاری نمایند.

گفتنی است با همکاری آقای چاپرا پی گیری جلسات انجمن مدیریت فناوری اطلاعات نیز از طریق این وبلاگ انجام خواهد شد.

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳٠ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

نخستین جلسه مشترک دانشگاهها و موسسات آموزش الکترونیکی با حضور رؤسای هیأت موسس ، جناب حجتالاسلام ابوترابی، جناب آقای دکتر خرازی، جناب آقای دکتر ربیع و مسئولان موسسات مذکور و دکتر طاهری نماینده وزیر علوم در دفتر دانشگاه مهرالبرز تشکیل گردید.
در این جلسه ابتدا روسای موسسات آموزش عالی ضمن معرفی و بیان تاریخچه ای از سوابق تشکیل، بر اهمیت و ضرورت تشکیل کنسرسیوم تاکید کردند.
سپس حجتالاسلام ابوترابی ضمن تاکید بر تقویت کنسرسیوم بر ضرورت توسعه دانشگاههای مجازی بویژه بدلیل مصونیتهای فرهنگی، آموزشی و اجتماعی تاکید نمودند و تشکیل این مجمع را بسیار مهم برای تقویت ماموریتها ی آموزشی و فرهنگی برشمردند، سپس دکتر خرازی الزامات شرایط محیطی و جامعه جهانی برای تقویت همکاریها بصورت شبکهای را تبیین نمودند و بر ضرورت گسترش همکاریها و تعامل تاکید داشتند.

دکتر علیرضا ربیع رئیس هیئت موسس فارابی از تجارب جهانی وبین المللی مبتنی بر کار به صورت شبکه ای گزارش ونمونه هائی ارائه نمودند وتشکیل این مجمع را بسیار مفید ارزیابی نمودند.
در پایان آییننامه تشکیل کنسرسیوم دانشگاههای مجازی و الکترونیکی به بحث وبررسی و کلیات آن به تصویب اعضا ءرسید و مقرر گردید. یک گروه کاری متشکل از نمایندگان مؤسسات مذکور برای نهائی نمودن آئیننامهها و تدوین یک برنامه اجرائی ظرف یک هفته آینده اقدام نمایند.

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳٠ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

دکتر علی اکبر جلالی، فوق دکترای برق در رشته کنترل و متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا میباشند. در حال حاضر ایشان به عنوان استاد دانشگاه علم و صنعت ایران، در پژوهشکده الکترونیک و دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران به تدریس و تحقیق مشغول بوده، و استاد پاره وقت دانشگاه ویرجینیای غربی میباشند.ودر درس مدیریت منابع اطلاعاتی موسسه آموزش عالی فارابی را نیز همکاری مینمایند.
دکتر جلالی جزء محققان آیندهنگر بوده و نظریه موج چهارم، عصر مجازی را برای اولین بار در دنیا مطرح کردهاند. ایشان تا کنون چندین پروژه ICT را در سطح ملی در زمینههای مختلف توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام دادهاند.
http://www.drjalali.ir/?s=about
نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳٠ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

موسسه آموزش عالی فارابی ،(وزارت علوم تحقیقات و فناوی) با نام دانشگاه بین المللی ایران که عنوان این موسسه در خارج از ایران میباشد  به صورت مجازی در دو رشته ی مدیریت فن آوری اطلاعات و مدیریت اجرایی فعالیت خود را آغاز نموده و در راستای تحقق آرمانهای مجازی پا به عرصه نهاده است ، مدیریت اجرایی این موسسه بر عهده دکتر علیرضا ربیع می باشد که با درایت ایشان و اقدامات انجام شده ،این دانشگاه با استفاده از روش های نوین مدیریت دانشگاه ها و با استفاده از سیستم یادگیری از راه دور ،توانسته است مجموعه ای از اساتید به نام و مشهور ایرانی در سراسر ایران و دنیا را گرد هم آورد  و با همکاری آنان به ارائه ی خدمات علمی ارزنده ای در راستای آموزش جامع مجازی  بپردازد.

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/۳٠ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |


Design By : Night Skin