دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

ظرفیت پذیرش موسسه فارابی روز دوشنبه ۶ مهر ماه در پیک سنجش اعلام میگردد.

 

برای بدست آوردن اطلاعات تکمیلی تا روز دوشنبه صبر پیشه کنید.

www.itmanager.blogfa.com

 

نوشته شده در ۱۳۸۸/٧/۱ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ توسط علی پور نظرات () |

فکر کنم یه چنین روزایی بود که خبر قبولی تو دانشگاه خوشحالم کرده بود هر چند فکر می کردم جواب تلاشم رو نگرفتم اما خوشحال بودم و این خوشحالی رو نمی تونستم پنهون کنم . وقتی اسامی قبول شدگان رو تو لیست سازمان سنجش دیدم و فهمیدم که دانشگاه فارابی قبول شدم نمی دونستم شرایط جدید چه شرایطیه !!

 

درسته که تو دوره کارشناسی هم زیاد به اساتید متکی نبودم و خودم بیشتر درسا رو می خوندم اما اینجا جلو اسم دانشگاه یه کلمه دیگه نوشته بودند : مجازی!!!!!

خیلی فکر کردم یعنی میشه با این امکانات!!!

تو همین فکرا بودم که شنیدم دانشگاه |آزاد هم نتایج رو اعلام کرده اونجا هم قبول شده بودم رشته مدیریت صنعتی شیراز بود . نزدیکتر بود و با شرایط اونجا بیشتر آشنا بودم .

. حالا دیگه دو دلی و تردیدم بیشتر شده بود خیلی هم بیشتر شده بود واسه اینکه کجا ثبت نام کنم ؟

اما همون یه کلمه مجازی وسوسم کرد !! آخه ................. و شرایط داشت واسم جور می شد.

بالاخره تصمیم گرفتم دانشگاه فارابی رو انتخاب کنم هر چند حقیقتا" خیلی هم نمی دونستم دارم چیکار میکنم. نه رو زمین بودم نه تو آسمون اشتباه نکنین از خوشحالی نبود از سردرگمی بود از این که چه جوری باید ادامه بدم.

حالا دیگه یک سالی میگذره با تموم خاطرات خوب(نون و کالباس و نوشابه گردهمایی) و بدش(..)

اما حالا دیگه خیلی چیزا رو می دونم حالا دیگه می دونم که با سختی هاش خیلی چیزا آموختم .حالا دیگه می دونم که میشه بهم گفت دانشجو !!چشمک

حالا دیگه تردید و دو دلی ندارم اگه دوباره برگردم عقب خیلی سریع انتخاب میکنم . اونم فارابی رو چون.....

با همه کاستی هاش خوبی هایی داره که نمیشه ازاون گذشت خوبی هایی که اگه بخوام بگم باید .............

باید ......

باید خیلی از صفحه های سفیدو خط خطی کنم!!!

پ .ن: خوشحال می شم شما هم خاطرات و یا مزایا و معایبی رو که ازیک سال دانشگاه تو ذهنتون جمع شده رو بریزین رو صفحه سفید آخه اونجایی که نگه داشتی ممکنه خیلی پیش از انکه  بفهمی پر شه!!!

از ما گفتن بود.

منتظریم.

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۳٠ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

دانشجویان دانشگاه فارابی

طبق اعلام دانشگاه ظرفیت پذیرش دانشگاه فارابی در دو رشته مدیریت فناوری و مدیریت اجرایی به حالت اولیه برگشته است . منتظر اطلاعات تکمیلی از طریق سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه باشید .

امیدواریم که حرکت نوینی را که دانشگاه در گشترش تحقیق و پژوهش و فعالیت های دانشجو مدار در تمام زمینه ها برداشته است با آهنگی سریع و موزون همچنان با کیفیتی بیشتر ادامه داشته باشد

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/٢٧ساعت ٢:٠۳ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

«دنیای اقتصاد» در گزارشی نوشت: این روزها دیگر فناوری ارتباطات و میزان استفاده از کاربردهای مختلف آن به یکی از مهمترین و موثرترین شاخص‌های توسعه انسانی در جهان تبدیل شده است. دلیل را هم باید در سرعت پیشرفت این صنعت، بخش‌های وابسته به آن و البته میزان نفوذ آن در زندگی روزمره جست‌وجو کرد. این پیشرفت هم مانند هر تغییر جدید دیگری هزینه‌هایی دارد که علاقه‌مندان به آن باید آن را بپردازند.

این همان موضوعی است که در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا پذیرفته شده و به تدریج به تعادل رسیده است تا جایی که دیگر برای آنها پرداخت هزینه برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت شکل یک معضل جدی را پیدا نمی‌کند. شاید این به همان علتی است که چنین کشورهایی خیلی زودتر از کشورهای جهان سوم و در حال توسعه راه پیشرفت و توسعه را در پیش گرفته‌اند و سعی دارند با سرعت بیشتری هم آن را ادامه بدهند.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۱٩ساعت ٦:۱٠ ‎ق.ظ توسط یاسر نظرات () |

                               

 

 ۴٠ سال پیش لن کلین راک و گروهش در دانشگاه UCLA، آزمایش برروی سیستمی را آغاز کردند که بعدها به اینترنت امروزی تبدیل شد؛ به همین مناسب در این گزارش به مرور رویدادهای تاثیرگذار در شکل‌گیری و توسعه اینترنت پرداخته شده است.
در دوم ماه سپتامبر سال ۱۹۶۹ دو رایانه در دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس در نخستین آزمایش شبکه نظامی آرپانت اطلاعات بدون معنی را مبادله کردند. نخستین اتصال بین دو سایت - دانشگاه UCLA و موسسه پژوهشی استنفورد در منلوپارک کالیفرنیا - در ۲۹ ماه اکتبر همین سال انجام گرفت اگرچه این شبکه پس از دو حرف اول logon از کار افتاد. دانشگاه‌های سانتا باربارا و یوتاه بعدا به این شبکه پیوستند.
اما در سال ۱۹۷۰ آرپانت صاحب نخستین Node ایست کوست در بالت، برانک و نیومن در کمبریج شد و سال ۱۹۷۲ ری تاملینسون با انتخاب نماد @ به‌عنوان راهی برای مشخص کردن آدرس ایمیل متعلق به سیستم‌های دیگر، ایمیل را به شبکه آورد و سال ۱۹۷۳ نیز آرپانت در انگلیس و نروژ صاحب نخستین Nodeهای بین‌المللی شد.
سال ۱۹۷۴ سالی بود که وینت سرف و باب خوان تکنیک ارتباطی به نام TCP طراحی کردند که با فراهم سازی امکان ارتباط بین شبکه های متعدد، اینترنت واقعی را به‌وجود آورد. این مفهوم بعدا و پیش از به‌کارگیری رسمی در اول ژانویه ۱۹۸۳ به TCP/IP تقسیم شد.
تا اینکه در سال ۱۹۸۳ سیستم نام دامنه پیشنهاد شد. ایجاد پسوندهایی مانند com ،.gov. و edu. در اواخر این سال اتفاق افتاد و در سال ۱۹۸۸ یکی از نخستین ورم‌های اینترنت به نام موریس هزاران رایانه را از کار انداخت.
کوانتوم کامپیوتر سرویس که بعدها به AOL شهرت یافت در سال ۱۹۸۹ سرویس امریکا آنلاین را برای رایانه‌های مکینتاش و Apple II معرفی کرد و ۱۹۹۰ تیم برنز لی World Wide Web را خلق کرد که راهی برای کنترل از راه دور رایانه‌ها در مرکز پژوهش هسته‌ای سازمان اروپا -سرن- بود.
در سال ۱۹۹۳ مارک آندرسن و همکارانش در دانشگاه ایلینویز موزائیک را ایجاد کردند که نخستین مرورگر وب برای ترکیب کردن تصاویر گرافیکی و متن در یک صفحه واحد بود و با این نرم‌افزار که استفاده از آن راحت بود وب به سوی جهان باز شد.
سال ۱۹۹۴ نیز آندرسن و سایرین در گروه موزائیک شرکتی را برای طراحی نخستین مرورگر تجاری که نت اسکیپ نام گرفت تشکیل داده و توجه مایکروسافت و سایر طراحان را برای بهره‌برداری از توان تجاری وب برانگیختند. دو وکیل آمریکایی نیز هرزنامه را که تبلیغ خدمات حقوقی آن‌ها بود به جهان معرفی کردند.
اما سال ۱۹۹۵ آمازون درهای مجازی خود را گشود و تصویب قانونی در آمریکا که هرزه‌نگاری آنلاین را محدود می‌کرد.
۱۹۹۸ سالی بود که گوگل از پروژه‌ای که در خوابگاه استنفورد آغاز شده بود، تشکیل شد. دولت آمریکا نظارت سیاست‌های نام دامنه را به سازمان تخصیص نام‌ها و ارقام اینترنتی -آیکان- واگذار کرد. وزارت دادگستری و ۲۰ ایالت آمریکا از مایکروسافت شکایت و این شرکت را متهم به سوءاستفاده از موقعیت برتر در بازار برای محدود کردن رقابت نت اسکیپ و مرورگرهای دیگر کردند.
در سال ۱۹۹۹ نپستر اشتراک‌گذاری فایل را معروف کرد و جمعیت اینترنتی جهان از مرز ۲۵۰ میلیون نفر گذشت. سال ۲۰۰۰ هم سالی بود که رونق اقتصادی dot-com دهه ۹۰ با تنزل شرکت‌های فن‌آوری دچار فروپاشی شد و Amazon.com ، eBay و سایت‌های دیگر در یکی از نخستین استفاده گسترده از حمله داس که با روان کردن ترافیک غیرواقعی مشاهده سایت را غیرممکن می‌کند، از کار افتادند.
سال ۲۰۰۲ جمعیت اینترنتی جهان از مرز ۵۰۰ میلیون نفر گذشت و در ۲۰۰۴ مارک زوکربرگ فیس بوک را در دانشگاه هاروارد پایه‌گذاری کرد و ۲۰۰۵ سایت اشتراک گذاری ویدیوی یوتیوب راه‌اندازی شد تا جمعیت اینترنتی جهان در سال ۲۰۰۶ از مرز یک میلیارد نفر عبور کند.
۲۰۰۷ هم سالی بود که اپل آیفون را معرفی کرد که دسترسی بی‌سیم به اینترنت را به میلیون‌ها نفر معرفی کرد و در سال ۲۰۰۸ جمعیت اینترنتی جهان از مرز ۱.۵ میلیارد نفر و جمعیت اینترنتی چین از مرز ۲۵۰ میلیون نفر گذشت و آمریکا را به عنوان دارنده بیشترین کاربران اینترنت پشت سرگذاشت. همچنین طراح نت اسکیپ به عمر این مرورگر خاتمه داد با این حال فایرفاکس که از این مرورگر ریشه گرفته همچنان قدرتمند است. شرکت‌های هواپیمایی بزرگ به‌کارگیری خدمات اینترنت در هنگام پرواز را شدت بخشیدند.
سرانجام سیاتل پست اینتلیجنسر در سال ۲۰۰۹ نخستین روزنامه بزرگ تمام اینترنتی شد و گوگل طراحی سیستم عامل رایانه‌یی رایگان مبتنی بر اینترنت را اعلام کرد و دنیای فن‌آوری همچنان در این عرصه هرروز شاهد خلق ابداعات و اتفاقات جدیدتر است.

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۱۸ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ توسط مریم یغما نظرات () |

ارسال شده از ایمیل:

bettertrader2@gmail.com ( دانشجوی اجرایی که این دانشگاه را انتخاب کرده است)


قبل از هرچیز از دوستانی که با ما از طریق فکس تلفن وایمیل در تماس مداوم بودند تشکر می کنم.با همفکری تعداد زیادی از دوستان قرار شد سه شنبه ساعت8:30صبح مورخ 17/6/88همگی درب وزارتخانه علوم باشیم.آدرس وزارتخانه رو یکی از دوستان واسم فرستاد

 
شهرک غرب، میدان صنعت، خیابان خوردین (ضلع شرقی میدان را بروید بالا) اولین چهارراه چراغ قرمزدار، سمت چپ، خیابان هرمزان، نبش پیروزان
نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۱٥ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

ارسال شده توسط

bettertrader2@gmail.com

 از کلیه عزیزانی که مشکلی مشابه  دارند به خصوص کسانی که رتبه سه رقمی دارند خواهشمندم نظر خود را در مورد پیگیری حضوری در این هفته(ترجیحا" سه شنبه و چهارشنبه) و تا قبل از نهایی شدن تکمیل ظرفیت دانشگاهها اعلام نمایند.بدیهی است مراجعه حضوری و دسته جمعی نتایج قابل قبول تری در پی خواهد داشت.لطفا از عزیزانی که تهرانی هستند و می توانند با سایر دوستان تهرانی ارتباط برقرار کنند قبول زحمت نموده و شماره موبایل خود را به عنوان نماینده تهران در اختیار بنده گذاشته تا هماهنگی صورت پذیرد.

لطفا جهت هماهنگی  مراجعه با این شماره تماس بگیرید09138010016.
نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۱٤ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

""ایمیل ارسال شده از آدرس

bettertrader2@gmail.com

یکی از دانشجویانی که این دانشگاه را در اولویت انتخاب قرار داده است به مدیر فرستاده شده است و جهت مشاهده و پیگیری یکسان دیگر عزیزان در این پست قرار گرفت .""

همانگونه که در این چند روز اخیر از اخبار سازمان سنجش مطلع شده اید ،متاسفانه بنا به دلایلی که مشخص نیست ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی فارابی , و چند دانشگاه دیگربه صفر تنزل کرده و علیرغم پذیرفته شدن عده ای از دوستان در مصاحبه دانشگاه ، فردی به عنوان قبولی معرفی نشده است. لازم به ذکر است که نام بنده و عده زیادی از دانشجویانی که با رتبه های سه رقمی این دانشگاه را به عنوان اولویت خود معرفی کرده اند در لیست اعلام شده در سایت دانشگاه فارابی به چشم می خورد:

http://www.iui.ir/mba/

متاسفانه با مکاتباتی که با دانشگاه،سازمان سنجش و دفتر گسترش انجام داده ایم تا به الان هیچ پاسخی دریافت نکردیم .ظاهرا مشکل بوجود آمده چیزی فراتر از بحث مجوز و تمدید پذیرش می باشد. لهذا با توجه به اینکه من و شما به لحاظ رتبه قابل قبولی که داشته ایم حق خود می دانیم که در ظرفیت این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیریم و این مشکل قابل توجیه نبوده و می بایست قبل از انتخاب رشته عنوان میشده است ، از همگی شما خواهشمندم نامه ای به سازمان سنجش و دفتر گسترش فرستاده و به شماره هایی که در ذیل قرار دادم فکس نمایید.بنده لحظه به لحظه پیگیر این مسئله خواهم بود و در صورتیکه خبر جدیدی دریافت کنم به آگاهی خواهم رساند . در صورتیکه تا دوشنبه  مورخ 16/6/88خبری مبنی بر مشخص شدن وضعیت افراد مصاحبه شده دریافت نکردیم طی یک ایمیل که برای همه دوستان خواهم فرستاد و در روزی مشخص همگی به سازمان سنجش مراجعه کرده و حضورا پیگیری خواهیم کرد.

لطفا به محض دریافت این ایمیل ، دو نامه مزبور را تهیه و فکس نمایید...(متن نامه را به دلخواه خود با مضمون ذیل تغییر دهید)

 

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                            تاریخ : /6/88

                                                                                               

جناب آقای دکتر برزوئی

مدیر کل دفتر گسترش سازمان سنجش و آموزش کشور

موضوع: عدم قبولی دانشجویان شرکت کننده در مصاحبه دانشگاه فارابی و تنزل ظرفیت این دانشگاه به صفر 
باسلام

اینجانب ...... داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به شماره داوطلبی ..... و شماره شناسنامه ...  در آزمون کارشناسی ارشد سال1388 شرکت و در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شدم.بعد از انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه دانشگاه فارابی در مورخ 5/6/88 مصادف با اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد از سایت سازمان سنجش مردود اعلام شده و  متوجه شدم که ظرفیت این دانشگاه(فارابی) به صفر تنزل پیدا کرده است . آیا این موضوع نباید قبل از انتخاب رشته عنوان می شد؟. تکلیف ما دانشجویانی که بر اساس دفترچه سازمان سنجش اقدام به انتخاب این رشته نموده ایم چیست؟ لذا خواهشمند است با درنظر گرفتن زمان و هزینه صرف شده جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و مصاحبه و انتخاب دانشگاه ها و موسساتی که ظرفیت انها صفر شده است مساعدت های لازم جهت تسریع و حل مشکلات و معضلات موجود و میسر شدن امکان انتخاب در تکمیل ظرفیت  برای داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته را معمول و مبذول فرمائید واطلاع رسانی از روند و تصمیمات اخذ شده را مشهود و مکتوب نمائید.

پیشاپیش از حسن توجه شما قدردانی می کنم.

 

                                                   با احترام – نام نام خانوادگی و امضا

 

 

 این نامه را به شماره فکس 02188575639 ارسال و جهت پیگیری با شماره 02182233960 تماس حاصل فرمایید
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                تاریخ : /6/88

                                                                                               

جناب آقای دکتر توکلی

معاونت محترم سازمان سنجش و آموزش کشور

موضوع: عدم قبولی دانشجویان شرکت کننده در مصاحبه دانشگاه فارابی و تنزل ظرفیت این دانشگاه به صفر 
باسلام

اینجانب ...... داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به شماره داوطلبی ..... و شماره شناسنامه ...  در آزمون کارشناسی ارشد سال1388 شرکت و در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شدم.بعد از انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه دانشگاه فارابی در مورخ 5/6/88 مصادف با اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد از سایت سازمان سنجش مردود اعلام شده و  متوجه شدم که ظرفیت این دانشگاه(فارابی) به صفر تنزل پیدا کرده است . آیا این موضوع نباید قبل از انتخاب رشته عنوان می شد؟. تکلیف ما دانشجویانی که بر اساس دفترچه سازمان سنجش اقدام به انتخاب این رشته نموده ایم چیست؟ لذا خواهشمند است با درنظر گرفتن زمان و هزینه صرف شده جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و مصاحبه و انتخاب دانشگاه ها و موسساتی که ظرفیت انها صفر شده است با خواهشمند است  مساعدت های لازم جهت تسریع و حل مشکلات و معضلات موجود و میسر شدن امکان انتخاب در تکمیل ظرفیت  برای داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته را معمول و مبذول فرمائید واطلاع رسانی از روند و تصمیمات اخذ شده را مشهود و مکتوب نمائید.

پیشاپیش از حسن توجه شما قدردانی می کنم.

 

                                               با احترام – نام نام خانوادگی و امضا

 

 

 این نامه را به شماره فکس 02188922234 ارسال و جهت پیگیری با شماره های سازمان سنجش تماس حاصل فرمایید
نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۱٤ساعت ٥:٤٧ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

مطلب زیر به مدیریت وبلاگ ارسال شده است و توسط یکی از داوطلبین که به نتیجه عدم پذیرش معترض بودند تهیه شده است ‌ :‌

با سلام
 
طی روزهای اخیر با خبر شدیم ظرفیت دانشگاه فارابی بنا به دلایلی به صفر تنزل کرده و اصلاً پذیرش دانشجو نداشته است.در این مدت تعداد زیادی از دوستان با ما مکاتبه کرده و علت را جویا شدند.با تماسهای مکرری که با سازمان سنجش و دفتر گسترش انجام دادیم ظاهرا مشکل مربوط به ارائه مجوزهای خاصی بوده است که مسئولین دانشگاه فارابی نیز از وجود چنین مشکلی اظهار بی اطلاعی می کنند.
تعدادی از دانشجویانی که در مصاحبه دانشگاه شرکت کرده و امتیاز قبولی را کسب کرده اند در صدد پیگیری و نامه نگاری با سازمان سنجش هستند.لذا در جهت کمک به این عزیزان فرمت نامه ای که دوستان به سازمان سنجش و دفتر گسترش زده اند در این پست قرار داده میشود.لطفا جهت پیگیری سریع و کسب جواب قانع کننده نامه های خود را به شماره فکس 02188922234دکتر توکلی معاونت سازمان سنجش  و یا به فکس دفتر گسترش  ٠٢١٨٨۵٧۵۶٣٩به نام دکتربرزوئی مدیر کل دفتر گسترش ارسال نمایند.
 

 

 
 

                                                                                                جناب آقای دکترتوکلی

معاونت محترم سازمان سنجش و آموزش کشور

باسلام

 اینجانب ......داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به شماره داوطلبی .... و شماره شناسنامه ... متولد ...  در آزمون کارشناسی ارشد شرکت و با رتبه .....مجاز شدم.بعد از انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه دانشگاه فارابی و در مورخ 5/6/88  با اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد از سایت سازمان سنجش مردود اعلام شدم و  متوجه شدم که ظرفیت این دانشگاه(فارابی) به صفر تنزل پیدا کرده است . چنین اقدامی از سوی سازمان سنجش یا دفتر گسترش چه توجیهی می تواند داشته باشد؟آیا این موضوع نباید قبل از انتخاب رشته عنوان می شد؟ . تکلیف دانشجویانی که بر اساس دفترچه سازمان سنجش اقدام به انتخاب این رشته نموده اند چیست؟

خواهشمند است دستور فرمایید امکان رسیدگی به این مسئله فراهم گردد .

پیشاپیش از حسن توجه شما قدردانی می کنم.

                                                                                                 با احترام –....

آدرس :.....شماره تماس :.....1 شماره فکس: ......

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۸ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

بر گرفته شده از سایت www.iranu.com/88

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۸ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

از شب گذشته ۴ شهریور ماه نتایج پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری اعلام شد و دانشجویان ورودی جدید موسسه آموزش عالی فارابی به دلایلی نا معلوم اعلام نشد و پیگیری از سوی موسسه آموزش عالی فارابی و دانشجویانی که مرحله مصاحبه را به خوبی پشت سر گذاشتند در حال انجام است .

 

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/٥ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

این روز ها همه به دنبال ایده نو  و کار آفرینی و نوآوری هستند ولی این مهم برای بسیاری در حد صحبت است و هیچ گاه کمترین انرژی در جهت پیشبرد این موضوع حد اقل در زندگی شخصی خود نکرده اند حال جالب است بدانید سایتی در این زمینه راه اندازی شده است با نام "‌ایده کده" که اگر واقعاً به صورت فعال کاربران آن بر روی ایده های مطرح شده زمان صرف کنند زمینه ساز راه کار های مفید در زندگی و کار افراد خواهد بود شاید اگر ١٠ در صد از زمانی را که صرف رسیدگی به پروفایل های شخصی در فیس بوک یا تویتر و سایت های مشابه دیگر  می کنید برای فکر کردن راجع به ایده هایی که بعضاً جالب هستند اختصاص دهیم ، ضرر نمی کنید.

لازم به ذکر هست در راه اندازی این سایت یکی از دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی که در رشته مدیریت اجرایی تحصیل می کنند "مهندس یاسر رضایی" هم حضور داشتند . 

برای اطلاعات بیشتر و دریافت توضیحات تکمیلی و عضویت  به سایت http://idekadeh.com/index.htm مراجعه کنید .

 

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/٤ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

جهت مشاهده ریز نمرات مدرج در کارنامه ترم اول و دوم به پورتال دانشجویی ترم 3 مراجعه نمایید و برای آگاهی از واحد های مانده و انتخاب رشته به چارت رشته خود در سایت www.iranu.com/88 سر بزنید.

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/۳ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

برگرفته شده از سایت iranictnews.ir

فقط نگهداری اطلاعات مهم نیست بلکه بازیابی، ایمن سازی، جست وجو، پشتیبان گیری، انتقال، انجام محاسبات، ایجاد گزارش های دلخواه و... معنی جدیدی پیدا کرده اند. امروزه در عصر فناوری اطلاعات جنبش های فراوانی برای حذف کاغذ از جریان زندگی و کار انسان ها شکل گرفته است و به صورت جدی و سریع در کشورهای پیشرفته و با شتاب کمتر در کشورهای در حال توسعه ادامه دارد. در عصر حاضر، فقط نگهداری اطلاعات مهم نیست بلکه بازیابی، ایمن سازی، جست وجو، پشتیبان گیری، انتقال، انجام محاسبات، ایجاد گزارش های دلخواه و... معنی جدیدی پیدا کرده اند. از آنجا که اطلاعات با استفاده از کامپیوتر مورد پردازش قرار می گیرند، نرم افزارهای بانک اطلاعاتی (databaseها) از اهمیت زیادی برخوردارند. ردپای بانک های اطلاعاتی را می توانید در نرم افزارهای مختلف و حتی وب سایت های معمولی و ساده نیز مشاهده کنید. استفاده از این نرم افزارها گسترش یافته و میزان امکانات و ابزارهای ایجاد بانکهای اطلاعاتی افزایش و پیشرفت چشمگیری داشته اند. تعداد نرم افزارهای مدیریت بانک های اطلاعاتی از یک سو پیشرفت این رشته و از طرفی سردرگمی مشتریان و کاربران بانک های اطلاعاتی را به همراه داشته است. شرکت های نرم افزاری بزرگی مانند microsoft وoracle سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی قدرتمند و گرانی عرضه کرده اند که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات منحصربه فردی دارند. با تحولات چند سال اخیر در عرصه اینترنت و تعاملی شدن هر چه بیشتر فضای مجازی، نرم افزارهای بانک اطلاعاتی نیز شاهد تغییرات گوناگونی بوده اند که در اینجا برخی از آن ها را با یکدیگر مرور می کنیم.

flashfiler: یک بانک اطلاعاتی پیشرفته که با استفاده از زبان دلفی توسعه یافته است و توسط بسیاری از وب سایت های وب 2 استفاده می شود.

h2 database engine: یک موتور بانک اطلاعاتی جاوا که sql استاندارد و jdbc api را پشتیبانی می کند.

hsqldb: سیستم بانک اطلاعاتی سریع و کوچک که به طور کامل بر مبنای جاوا پیاده سازی شده است. 

perst: بانک اطلاعاتی شی گرا برای استفاده در جاوا و دات نت. datareel: سیستمی برای ایجاد بانک های اطلاعاتی چند خطی و نرم افزارهای ارتباطی که برنامه های تحت این سیستم به راحتی می توانند در تمامی سیستم عامل های موجود اجرا و پیاده سازی شوند.

postgresql: یک سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی است که رابطه ای حرفه ای با پشتیبانی از تمامی قابلیت های زبان sql، تراکنش ها و توابع تعریف شده توسط کاربر دارد. این سیستم از قابلیت اجرا در سیستم عامل های مختلف -که بر مبنای یونیکس طراحی شده اند (مانند انواع نسخه های لینوکس و سیستم عامل freebsd )- برخوردار است.

ibm’s cloudscape: سیستم بانک اطلاعاتی رایگان، متن باز و کوچک ساخت ibm که با استفاده از استاندارد جاوا طراحی و پیاده سازی شده است. بد نیست در پایان با چند بانک اطلاعاتی رایگان نیز آشنا شوید: sybase ase express : با سیستم عامل لینوکس سازگاری دارد، real isam با زبان های c++، visual basic و delphi کار می کند. sql server express edition شرکت مایکروسافت نیز که نسخه ای رایگان و محدودتر از نرم افزار مشهور sql server محسوب می شود.

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/٢ساعت ٦:٢٦ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |


Design By : Night Skin