دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

با سلام

ضمن تشکر از کلیه عزیزانی که در طی یکسال گذشته در پیشبرد هر چه بهتر این بلاگ که به منظور اطلاع رسانی و ایجاد فضایی برای ارتباط بیشتر دانشجویان در فضایی غیر رسمی تر ایجاد شده بود ما را یاری کردند ،‌

در ابتدا با همکاری دانشجویان ، جهانپور ، علیپور، رضایی ،‌یغما ،‌متقیان شکل گرفت و در نهایت همانطور که در بخش نویسندگان همکار درج شده است اسامی دانشجویانی که در پیشبرد این فضای مجازی در کنار ما بودند و هستند آورده شده است.

گفتنی است آمار بازدید کنند گان در طی یکسال گذشته 8000 بازدید بوده است و به طور متوسط در روز بازدیدی ما بین 22 تا 30 نفر دارد .

امید است با همکاری هرچه بیشتر  وبلاگ فارابی در سال دوم فعالیت ،‌پر بارتر و فضای

پویا تری را تجربه کند .

ضمنا دانشجویانی که تمایل به همکاری دارند با ارسال ایمیل به آدرس زیر دسترسی قرار دادن مطلب را دریافت نمایند .

darvishmilad@yahoo.com

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٢٩ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

پتوهای خیس مواردی هستند که انگیزه، روحیه، رضایت، خلاقیت، استعداد و شکوفایی کارکنان را سرکوب می کنند.
این پتوهای خیس همچنان که شعله های آتش را فرو می نشانند انگیزه و روحیه کارکنان را از بین می برند.
در همه جای سازمان های ناموفق مدیران در حال پهن کردن پتوهای خیس هستند در حالیکه مدیران سازمان های موفق همواره در پی جمع آوری پتوهای خیس هستند.
لیست برخی از پتوهای خیس به شرح زیر است:
- برای یادگیری وقت ندارم.
- ایده خوبی است، ولی زمان آن مناسب نیست.
- بودجه آن را ندارم.
- تئوری با عمل تفاوت بسیار دارد.
- کار دیگری برای انجام دادن ندارید.
- فکر می کنم با خط مشی سازگار نیست.
- در حوزه فعالیتی ما نیست، بگذارید کس دیگری آن را انجام دهد.
- آیا از کار خودت ناراضی هستی؟
- این بهبود نیست یک حس عمومی است.
- من نتیجه این کار را می دانم. حتی اگر این کار را انجام ندهید.
- جواب قابل توضیح برای آن ندارم.
- نمی توانی به ایده بهتری فکر کنی؟

www.itmanager.blogfa.com

مدیران ایران - حسین توکلی

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٢۸ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

 • آن سوی ناکامی ها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه ی نداشتن هاست.
 • سختیها موهبتهای الهی اند,چرا که انسان پشت درهای بسته به فکرساختن کلید می افتد.
 • خوشبختی یک مقصد نیست که در جستجوی ان باشیم
  بلکه یک مسیراست
  ممکن است هم اکنون دراین مسیرباشیم
  پس نه در حسرت دیروز، نه دررویای فردا ،فقط برای امروز!
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٢٧ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ توسط علی پور نظرات () |

در دنیایی که هر روز بیش از پیش، ارتباط افراد در فضای مجازی شکل می‌گیرد، بی‌شک امکان دسترسی به تکنولوژی برای ادامه چنین حیاتی، اجتناب ‌ناپذیر خواهد بود.

                                               


به راستی در چنین شرایطی، وضعیت 62 درصد از افراد این کره خاکی که در طول عمر خود حتی یک بار از تلفن استفاده نکرده‌اند و یا 40 درصد از ساکنینی که از نعمت برق محروم اند، چه خواهد شد؟

چگونه این افراد به فضای مجازی شکل گرفته در عصر حاضر که تنها در اختیار تعداد محدودی از ابرقدرت های رسانه‌ای است، دست خواهند یافت؟ از این واقعیت تحت عنوان " شکاف دیجیتالی"Digital Divide یاد می شود.

این اصطلاح طی ده سال گذشته کاربرد وسیعی برای بیان تغییرات گسترده در دسترسی به فناوری های اطلاعات و ارتباطات در سراسر جهان یافته است.

در دهه 1990 و قبل از ورود رسانه‌های دیجیتالی متفکران به وجود "شکاف آنالوگی" اشاره می کردند و از این اصطلاح وجود تمایز و تفاوت بر حسب تولید محتوا و دسترسی به فناوری‌های رسانه های سنتی نظیر رادیو، تلویزیون و تلفن را مراد می کردند.

افزون بر نابرابری در دسترسی و مصرف، نابرابری های ساختاری در تولید هم وجود داشت که هنوز هم به قوت خود باقی است. همین امر موجب شد که رسانه های غربی با تسلط بر برنامه های خبری، تلویزیونی و فیلم ها در سطح جهان به تاخت و تاز در زمینه حفظ انحصار طلبی تکنولوژی ادامه دهند.

شکاف دیجیتالی چیز جدیدی نیست، ولی این اصطلاح به مرور زمان معنایی نمادین یافته و کار خود را در عرصه فناوری‌های جدید شروع کرده است. مباحثات اخیر در خصوص نظم اطلاعات جدید و نا برابری ارتباطات و تکنولوژی برخاسته از این اصطلاح یعنی شکاف دیجیتالی است.

آلن کاوسان Alan Cawson استاد رسانه های دیجیتالی دانشگاه ساکس در مقاله خود با نام "فراتر از شکاف دیجیتالی"Beyond the Digital Divide ماهیت شکاف دیجیتالی را تشریح می کند. او در خصوص اینکه چگونه پتانسیل اینترنت می تواند در حوزه آموزش، اقتصاد و ارتباطات بین فرهنگی میان نیمکره شمالی وجنوبی از قوه به فعل در آید به بحث و بررسی می پردازد.

تعاریف
در مورد معنای اصطلاح شکاف دیجیتالی Digital Divideو شاخص های آن هنوز اختلاف نظر وجود دارد. شکاف دیجیتالی اصطلاحی است که برای بیان نا برابریهای توزیع جهانی در زمینه دسترسی به تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات است. به عبارت دیگر می توان گفت، تا اندازه ای شکاف دیجیتالی نشانه ای از تهدید قدرتهای نیرومندی است که جهان را در قرن بیست یکم به بخش های نابرابر از نظر دسترسی به اطلاعات تقسیم می کنند.

به تعبیری دیگر شکاف دیجیتالی نابرابری های‌ موجود میان کشور های مختلف‌ جهان‌ است که از چگونگی‌ بهره گیری آنان‌ از تکنولوژی‌ اطلاعات‌ و ارتباطات‌ در جهت‌ توسعه‌ اقتصادی‌ و اجتماعی‌ ناشی می شود‌.

فناوری‌ دیجیتال
در دنیای آنالوگ افزایش تعداد افرادی که به گیرنده های رادیو، تلویزیون دسترسی دارند، بیانگر رشد روزافرون مخاطب‌های رسانه‌های جمعی است و در دنیای دیجیتالی افزایش تعداد کاربران شبکه، بیانگر افزایش روزافزون ظرفیت برای ایجاد صور جدید ارتباطی و نیز ایجاد محتوا و مطالب جدید است.

دو مشخصه مهم فناوری‌ دیجیتالی توانایی تحول و توسعه آن را افزایش می دهند. مشخصه اول ظرفیت فوق‌العاده اینترنت است که فضای کافی را برای شنیدن آراء مختلف فراهم می‌کند.

برای مثال، سایت گوگل اکنون بیش از هشت میلیارد صفحه وب دارد. پروژه تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا واقع در برکلی تخمین می زند که هر ساله اطلاعات جدیدی معادل 37000 کتابخانه که برابر با اندازه کتابخانه کنگره ایالات متحده است، تولید می شود.

دومین مشخصه کاهش چشمگیر موانع مالی است. این عوامل روی هم رفته امکانی برای دموکراتیزه democratisationکردن رسانه‌ها را فراهم می کنند و در نتیجه برای اولین بار موجب برابری نرخ مبادله بین شمال و جنوب می‌شوند.

مفاهیم دموکراسی الکترونیکی معمولاً به تجربه های که در ارتباط با سیستم‌های رأی‌گیری الکترونیکی یا دسترسی وسیع‌ از طریق رسانه‌های الکترونیکی به دولت مربوط می‌شود. ولی در حیطه رسانه ها دیجیتالی مفهوم دموکراسی یعنی دسترسی گسترده‌ به ابزارهای ارتباطی که نظارت انحصار طلبانه ی رسانه‌های رسمی را به چالش می‌کشاند.

فناوری رسانه‌ای
اینترنت در تکامل فناوری رسانه‌ای تحولات کیفی بسیار ایجاد و رسانه‌های جمعی را در پروتکل‌های تکنولوژی همسان خود جذب کرده است. یعنی همه آنها را از طریق کامپیوتر قابل دسترسی می‌کند. با در نظر گرفتن ظرفیت، کامپیوتر می‌تواند در عین حال کتاب، روزنامه، گیرنده رادیو، دستگاه تلویزیون و تلفن تصویری باشد.

با وجود این، فناوری اینترنت چیزی بیش از یک دسترسی صرف به نسخه های دیجیتالی فناوری‌ رسانه‌ای است. اینترنت ابزار ارتباطی کاملاً جدیدی، یعنی پست الکترونیکی (ایمیل)، را ایجاد کرده که به شدت تعامل ارتباطی افراد و سازمان‌ها را متحول کرده است. ظرفیت فناوری دیجیتالی در ایجاد رسانه های جدید، باعث تاثیرپذیری رسانه های آنالوگ از رسانه های دیجیتالی و تحول آن ها شده است.

آنچه از نقطه نظر استدلالی حائز اهمیت است، گسترش فوق العاده جوامع اطلاعاتی خاص است که مرهون اینترنت اند. صدها و هزاران اجتماع ویژه با بکارگیری ایمیل، سایت های خبری، وبلاگ ها شخصی و اتاق‌های چت تشکیل شده اند. توسعه ناهمگون اینترنت به این معنا است که تا کنون این جوامع اطلاعاتی جدید در جهان صنعتی نمایانگر منافع بیشتر هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٢٥ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ توسط مریم یغما نظرات () |

TeamViewer

برای کار های گروهیتان شاید به نرم افزاری برای به اشتراک گزاری صفحه خود نیاز داشته باشید تا به صورت مجازی بتوانید در خصوص فعالیتتان با هم گروهی تبادل نظر کنید البته در نرم افزار های اسکایپ و اووو این قبلیت وجود دارد نرم افزار زیر نیز با قابلیت های بیشتر کمک خوبی به شما در اینراستا می کند ،‌ آ‌نرا از دست ندهید .

منبع ‌:‌ www.bindownload.com

 نرم افزاری ساده و سریع برای ارائه قابلیتهایی همچون کنترل از راه دور، به اشتراک گذاری دسکتاپ و انتقال فایل برروی شبکه می باشد که با هر سیستم دیوار آتش و پراکسی NAT کار می کند. به منظور اتصال به رایانه دیگر تنها کافی است نرم افزار را برروی هر دو ماشین بدون نیاز به رویه نصب، اجرا نمایید. با استفاده از شناسه های خودکار اشتراک اولیه که توسط هر دو ماشین تولید می شوند، و وارد نمودن آنها به داخل نرم افزار بلافاصله اتصال برقرار می شود. این برنامه را با داشتن بیش از هزاران کاربر در سرتاسر دنیا، می توان ابزاری استاندارد برای پشتیبانی و کمک به افراد مختلف برای اتصال های راه دور به شمار آورد. این نرم افزار را می توان برای ارائه دادن، در جایی که می توانید دسکتاپ خود را به شریک خود نمایش دهید نیز استفاده نمود. علاوه براین نرم افزار TeamViewer با VNC سازگار می باشد و انتقال اطلاعات را بصورت ایمن و رمزنگاری شده با نهایت امنیت، ممکن می سازد. همچنین برنامه برای استفاده شخصی کاملا رایگان می باشد.

قابلیتهای کلیدی نرم افزار TeamViewer 5.0 Build 7418 FINAL :

 • ارائه قابلیت کنترل از راه دور سیستم از طریق شبکه بدون نیاز به نصب
 • سازگاری با هر سیستم دیوار آتش و NAT پراکسی
 • قابلیت استفاده برای ارائه محصولات، راه کارها و سرویس بصورت راه دور
 • انتقال عالی و ایمن اطلاعات و فایل
 • قابلیت دور زدن دیوار آتش سیستم مورد نظر
 • ارائه عالی ترین استاندارد امنیتی
 • اجرای برنامه بدون نیاز به نصب
 • کارایی بالا و بهینه شده برای اتصال های LAN و اینترنت
 • قابلیت جدید برگزاری ویدئو(صوتی) کنفرانس
 • کار کردن عالی با VoIP

و…

لینک دانلود http://bindownload.com/archives/1388/09/15/teamviewer-5-0-build-7418-final.php

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱٤ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

طریقه فعال سازی سرویس POP3، برای اشتراک شما در Gmail را به همراه چگونگی تنظیم Microsoft Outlook 2007 برای ارسال و دریافت ایمیل.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱٢ساعت ۳:٢٤ ‎ق.ظ توسط علیرضا خزایی نظرات () |

 

خود ارزیابی
عملکرد روزانه شما چگونه است؟
      شما چگونه ساعات کاری خود را تقسیم میکنید؟آیا کارهایتان را اولویت بندی میکنید؟آیا ابتدا کارهای مهم و فوری را انجام میدهید یا کارهای خوشایند؟چرا با اینکه می دانیم اول باید کارهای مهم و فوری را انجام دهیم ، این موضوع را رعایت نمیکنیم؟
انسان از انجام کارهای فکری گریزان است و بیشتر به دنبال انجام دادن کارهای تکراری و اموری که در آنها تجربه دارد ، است.
شناسایی الگوها
با یاری گرفتن از سوالات زیر الگوی رفتاری خود را بیابید و ببینید روی کدام یک از گروهها وقت بیشتری صرف میکنید.
1) آیا کارهایی را انجام میدهم که فرد دیگری باید انجام دهد؟
2) آیا در فهرستی که تهیه کرده ام الگوی تکراری وجود دارد؟ مثلا اوقات صبح من بیشتر صرف گروه یک میشود؟
3) توزیع کارهای انجام شده در طول روز به چه شکل است؟
4) آیا اوقاتی وجود دارد که شما خیلی پرمشغله باشید و دیگران بیکار باشند؟
5) آیا انجام کارها اغلب بیش از حد تصور من بطول می انجامد؟
6) ایا برای خلاقیت و نوآوری وقت کافی صرف میکنم؟
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱۱ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

 

اگر نتوانید وقت خود را برنامه ریزی کنید ، هیچ چیز دیگر را هم نمی توانید اداره کنید. پیتردراکر
یک روز 86400 ثانیه میباشد اما چگونه است که برخی اشخاص سازمانهای بزرگ را در زمان یاد شده اداره میکنند در حالیکه برخی دیگر در همین زمان قادر به اجرای ساده ترین کارها نیز نیستند؟
ارزش یک صدم ثانیه را از دوندهای بپرس که در مسابقات المپیک مدال نقره گرفته است
برای دانستن ارزش یک دقیقه،  از کسی که از قطار جا مانده است بپرسید

------------------------------------------------------------------------

 

1- جنبه درونی (زمان روانی) : وقت یا به تعبیر مردم کوچه و بازار حوصله.این همان نوع از
زمان است که لحظه های نامطلوب بسیار کند می گذرد و در لحظه های مطلوب بسیار تند.
    چگونه افراد به صورت نا خود آگاه زمان را برای خود طولانی یا کوتاه می کنند.حتما"
 این تجربه برای شما پیش آمده است که در مواقعی که به شدت تحت فشار ناشی
 از موقعیت ناراحت کننده ای بوده اید،زمان بسیار کند سپری می شد.مثال دیگر را می توان
 در مورد مسابقات فوتبال ذکر کرد؛هنگامی که یک تیم با یک گل از حریف پیش است و بازی
 شرایط ویژه ای (همانند مسابقه فینال جام جهانی)را داشته باشد،زمان برای بازیکنان و طرفداران
تیم برنده،به کندی و برای بازیکنان و طرفداران تیم بازنده به سرعت می گذرد.این تصور ناشی از شرایط
 ویژه ای است که برای افراد در حالتهای گوناگون رخ می دهد.ما می توانیم از این قضیه به نفع خود استفاده کنیم.
2- جنبه بیرونی (زمان تقویمی) : حس حرکتیست که آدمی گذشت آن را در چرخش عقربه های ساعت دنبال میکند. 
 بهره وری 4 مولفه دارد : کمیت ، کیفیت ، هزینه و زمان زمان دو جنبه دارد
 
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱۱ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید فرمول های ریاضی، فیزیک و … را تایپ کنید، اگر در این کار مبتدی باشید حتماً از سختی تایپ کلافه می شوید، نرم افزار فرمول نویس استاد شما را قادر می سازد که در کمترین زمان فرمولهای درس ریاضی خود را ایجاد نمایید. مترجم داخلی این نرم افزار شما را قادر می سازد تا فرمولهای خود را به درستی رسم و اصلاح نمایید. با استفاده از بخش فرمول شما می توانید از فونتهای بیشمار سیستم خود و رنگهای دلخواه خود جهت فرمول نویسی استفاده نمایید و آنرا با پسوندهای گرافیکی Bitmap و Transparent Gif در رایانه خود ذخیره نمایید. این نرم افزار برای دبیران ریاضی و دانش آموزان مناسب می باشد و نیاز به نصب جهت اجرا ندارد. نرم افزار فرمول نویس استاد، دارای اعداد فارسی می باشد که آنرا برای طرح سوالات توسط دبیران مناسب می نماید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار فرمول نویس اُستاد:

 • - درج سریع فرمولها به کمک منو های برنامه و یا تایپ مستقیم
 • - استفاده از نرم افزار بدون نیاز به نصب در هر مکان
 • - مترجم داخلی جهت بهبود فرمول نویسی و رفع عیوب
 • - امکان استفاده از فونتهای مختلف سیستم برای فرمول نویسی
 • - امکان تعیین رنگ زمینه و متن فرمول جهت رسم فرمول
 • - خروجی گرافیکی Bitmap و Gif جهت درج در word و سایر نرم افزارها

منبع :‌www.bindownload.co

لینک دانلود نرم افزار ‌:‌ http://bindownload.com/archives/1388/07/22/ostad.php

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱٠ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

پیام سال نو

 

 • وظیفه خود را انجام بده اما عشق قلبت را فقط به خدا تقدیم کن.
 • از خداوند بخواه به تو موهبت اعتمادی عاشقانه و کودکانه ببخشد.
 • اگر به دنیا عشق بورزی دنیا یی خواهی شد و اگر به خدا عشق بورزی خداگونه خواهی شد.
 • خواسته هایت را بشناس و هر روز بخش کوچکی از وقت خود را با تجسم آرزوهایت سپری کن.
 • زندگی مثل آیینه است هرآنچه را در برابرش بگذاری به خودت باز می گرداند شاید بیشتر اما نه کمتر.
 • هنگامی که فهمیدی هیچ کس در انتها مالک هیچ  چیز نیست ،در آن هنگام در  آرامش  خواهی بود.
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٩ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ توسط ف. هدایت نظرات () |


نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/۱ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |


Design By : Night Skin