دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

نویسنده: لطف اله علی پور / نشریه بانک ملی

چکیده : رشد و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف زندگی افراد و سازمان ها، انقلابی را ایجاد کرده است. با گسترش این پدیده نوظهور استفاده از این فناوری و سیستم های الکترونیک در موسسات مالی و اعتباری و بانک ها رو به گسترش بوده و استفاده از بانکداری الکترونیک در حال افزایش می باشد. تخصصی شدن حوزه تجارت، فرصت‏های زودگذر در بازار، ضرورت استقلال فعالیت های تخصصی، تکریم مشتریان و استفاده بهینه از منابع موجب شده تا بانکداری الکترونیک جایگاه با ارزشی داشته باشد. با توجه به نامگذاری سال ۸۸ به سال اصلاح الگوی مصرف از طرف رهبر معظم انقلاب در این مقاله با توجه به تغییر آگاهی، نگرش و الگوی رفتار افراد که از نتایج بانکداری الکترونیک می باشد و با شناخت بانکداری الکترونیک مطالبی در زمینه کاهش هزینه و مصرف صحیح ارائه می شود.

کلمالت کلیدی : بانکداری الکترونیک، اصلاح الگوی مصرف،ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/۳۱ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/٢٠ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

نویسنده: دکترسیدعلی سیادت

چکیده

رهبری یک سازمان برای انطباق با تغییرات و به منظور بقا و رشد در محیطهای جدید، ویژگیهای خاصی را می طلبد که عموماً مدیران برای پاسخ به آنها با مشکلات بسیاری مواجه می شوند. یکی از مهمترین خصیصه ها که می تواند به رهبران و مدیران در پاسخ به این تغییرات کمک کند، هوش هیجانی است. هوش هیجانی موضوعی است که سعی در تشریح و تفسیر جایگاه هیجانهای و احساسات در توانمندیهای انسانی دارد. مدیران برخوردار از هوش هیجانی، رهبران مؤثری هستند که اهداف را با حداکثر بهره وری ، رضایتمندی و تعهد کارکنان محقق می سازند. با توجه به اهمیت هوش هیجانی درمدیریت ،این مقاله به بررسی ابعاد هوش هیجانی درمدیریت ،رشد وتوسعه رهبری درمحیط کاروروش آموزش هوش هیجانی درسازمان می‌پردازد.

مقدمه
امروزه بسیاری ازسازمانها دستخوش تغییرند وهرگونه تغییر نیازمند کارکنان ومدیرانی است که انطباق پذیر بوده وباتغییرها سازگار شوند.دراین میان تعامل اجتماعی به شیوه ای شایسته وثمربخش برای بیشتر مدیران و رهبران به عنوان عنصر کلیدی درمدیریت تغییرهای سازمانی اهمیت فزاینده ای دارد.
بررسیها نشان داده است که گوی رقابت آینده را مدیرانی خواهند برد که بتوانند به طور اثربخش ونتیجه بخش با منابع انسانی خودارتباط برقرارکنند.دراین زمینه هوش هیجانی (EMOTIONAL INTELLIGENCE=EI) یکی ازمولفه هایی است که می تواند به میزان زیادی درروابط مدیران با اعضای سازمان نقش مهمی ایفا کندوبه گفته گلمن (۱۹۹۸)شرط حتمی واجتناب ناپذیر درسازمان به حساب می آید.اخیرابرخی ازدانشمندان نیز دریافته‌اند که هوش هیجانی بااهمیت تراز بهر ه هوشی (IQ) برای یک مدیر ورهبر است .
امروزه هوش هیجانی به عنوان نوعی هوش تبیین شده است که هم شامل درک دقیق هیجانهای خود شخص وهم تعبیر دقیق حالات هیجانی دیگران است .هوش هیجانی ،فرد رااز نظرهیجانی ارزیابی می کند، به این معنی که فرد به چه میزانی ازهیجانها واحساسهای خود آگاهی دارد وچگونه آنها راکنترل واداره می کند. نکته قابل توجه درراستای هوش هیجانی این است که تواناییهای هوش هیجانی ذاتی نیستند، آنها می توانند آموخته شوند.ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/۱٤ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

با سلام و احترام

وبلاگ دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی با همکاری دانشجویان در فروردین 90 با بروز رسانی انجام شده وارد سومین سال فعالیت خود شد.  و با داشتن رنک 4 گوگل توانسته محل مناسبی برای ارتباطات و اخبار بروز دانشجویان باشد. با تشکر از کلیه دانشجویان و نویسندگان همکار

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/۱٢ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

با آرزوی شروع سالی خوش

فاوانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، وزیر بازرگانی سال 90 را سال همگانی کردن تجارت الکترونیک در کشور نامگذاری کرد و گفت: رسیدن به تجارت الکترونیک کاهش آلودگی، ترافیک و هزینه را به همراه دارد و زندگی روزمره مردم را تسهیل می کند.

مهدی غضنفری امروز یکشنبه در مراسم افتتاح دفتر ثبت گواهی امضای دیجیتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای گسترش تجارت الکترونیکی در کشور 70 میلیون نفر نیازمند امضای دیجیتال هستند، اظهار داشت: راه اندازی دفاتر ثبت امضای دیجیتال - RA - گامی موثر در جهت دیجیتالی کردن تمامی امور در کشور است.

وی با بیان اینکه دفتر ثبت گواهی امضای دیجیتالی در وزارت ارتباطات سومین دفتر افتتاح شده برای راه اندازی امضای دیجیتال در کشور است، گفت: آوردن واحد RA به وزارت ارتباطات و هدیه دادن این دفتر به وزارتخانه متولی ارتباطات و فناوری اطلاعات " زیره به کرمان بردن" است اما مزیت آن این است که امور مربوط به تجارت الکترونیکی در این بخش از این پس از سوی وزارت ارتباطات مورد تایید قرار می گیرد.

نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/٩ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ توسط فاطمه سلیمانی روزبهانی نظرات () |

سراب گیان واقع در شهرستان نهاوند استان همدان

نوشته شده در ۱۳٩٠/۱/٤ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ توسط علیرضا خزایی نظرات () |


Design By : Night Skin