دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

پیش از شروع خبر به این نکته توجه کنید که با فرض تأیید این گزارش، برای اینکه این مطلب بهتر در ذهنتان باقی بماند یک پرینت از آن تهیه کرده و نسخه ی چاپی آن را نیز مطالعه کنید. بر اساس مطالعه‌ای که توسط سه دانشجوی دکترا در دانشگاه Oregon (دانشکده ی روزنامه‌نگاری و ارتباطات) انجام شد، این نتیجه که خوانندگان اخبار و داستان‌های چاپی خیلی بیشتر از خوانندگان همان مطالب به صورت آنلاین می توانند مطالب را به یاد داشته باشند و ماندگاری آن مطلب در ذهنشان بالاتر است حاصل آمد. البته توجه کنید در خصوص به یاد آوردن سر خط اخبار و عناوین، خوانندگان آنلاین و نسخه ی چاپی تقریباً شرایط یکسانی داشتند. اما در جزئیات به طور معنی داری خوانندگان نسخه ی چاپی برتری داشتند.

این سه محقق، Yoon Cho، Randall Livingstone و Arthur Santana بودند که نمونه ای آزمایشی از ۴۵ دانشجو را انتخاب کردند. از این تعداد، ۲۵ نفر نسخه ی چاپی The New York Times را مطالعه کرده و ۲۰ نفر دیگر نیز به مطالعه ی آنلاین آن، در مدت زمان مشابه ۲۰ دقیقه پرداختند، در نهایت برگزار کنندگان اقدام به برگزاری یک کوئییز از آنچه که دانشجویان مطالعه کرده بودند نمودند.

این مقاله ی پژوهشی چند دلیل برای بروز این اختلاف ارائه می دهد که از جمله ی آن می توان به “بی دوامی” اخبار آنلاین اشاره کرد. بنابراین گزارش، “خبرهای آنلاین می توانند ناگهان ظاهر و بدون اخطار ناپدید شوند و این خود سبب بروز عنصر حواس پرتی در خواننده می تواند باشد”. علاوه بر این، مهم‌تر آنکه طرح کاغذ روزنامه به خوانندگان این جهت را می دهد که کدام مطلب مهمتر است”. در مقابل “روزنامه های آنلاین نشانه های کمتری از خود پیرامون مطالب مهمتر جدید نشان می دهند و نمی توانند این امکان را به خواننده بدهند که بر مجموعه ی مطلب تسلط بیشتری داشته باشد”.

منبع

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۱ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

COMPUWARE گزارشی منتشر کرد مبنی بر سریعترین مرورگر اینترنتی

 

هدف این گزارش نشان دادن سریعترین مروؤگر اینترنتی مخصوص کاربران کامپیوتر‌های دسکتاپ  با معیار‌های مشخص بود. این آزمایش با بهره مندی از اینترنت با پهنای باند بالا اندازه گیری شده است.

 

داده‌های جم آوری شده در یک چارچوب زمانی‌ یک ماهه انجام گرفته است داده‌های این آزمایش از ۱.۸۶ بیلیون اندازه گیری بر روی ۲۰۰ وب سایت انجام شده است. برنده چه کسی‌ بود؟ جای تعجب ندارد که بگوییم نفر اول این رقابت گوگل کروم بود.

 

 

 

 

 

 

متریک اول در این آزمایش زمان لود شدن صفحات می‌باشد

 

در این آزمایش زمان لود شدن با رنگ آبی نشان داده شده است. در این بخش گوگل کروم ۱۲ که آخرین نسخه این مرورگر هم نمی باشد توانست پایین‌ترین زمان را به دست آورد با زمان ۳.۴۳۳ در صدر قرار گرفت.

 

در این آزمایش سافاری ۴ و اکسپلورر ۷ بد‌ترین زمان را به دست آوردند که به ترتیب ۶.۱۴۹ برای سافاری ۴ و ۶.۰۰۶ برای اکسپلورر ۷ ثبت شد.

 

متریک دوم اشاره دارد به مدت زمانی‌ که طول می‌کشد تا تمامی‌ محتوای سایت در مرورگر لود شود که با رنگ سبز در نمودار مشخص می‌باشد.

 

باز هم در اینجا کرم نتایج قابل قبولی ارائه داد و توانست زمان۲.۳۷۴ را ثبت نماید اما در این قسمت فایرفاکس ۵ با زمان ۲.۱۸ عملکرد بهتری نشان داد  و توانست در صدر جدول قرار بگیرد. این آزمایش‌ها توسط شرکت‌های که می خواهند نرم افزار‌هایشان در محیط وب قرار بگیرد صورت گرفت. این آزمایش در محیط‌های واقعی‌ انجام شده و نه در محیط آزمایشگاهی و نتایج واقعی را در پی‌ خواهد داشت.

 

ابن نکته را در نظر بگیرد که در این ازمایش خبری از اپرا نبود که ممکن بود نتایج دیگری رقم بزند و نکته دیگر اینکه مایکروسافت با ارایه اکسپلورر ۹ هنوز هم نتوانسته نتایج قابل قبولی ارایه دهد.

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٢٦ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

دعوت دوستانتان به گوگل پلاس کمی ساده تر می شود، با تشکر فراوان از تغییر ماهرانه‌ای که گوگل پلاس برای دسترسی کاربران خود آنرا ایجاد کرده است.

این به روز رسانی به شما توانایی به اشتراک گزاری یک لیک ساده ی دعوتنامه ی گوگل پلاس را می دهد،‌ با به اشتراک گزاری این لینک، که لینک انحصاری خودتان است می توانید تا ۱۵۰ نفر از دوستانتان را به جمع کاربران گوگل پلاس اضافه کنید. ضمن اینکه فراموش نکنید غول جستجو (گوگل) همچنان گزینه ی دعوت از طریق ایمیل را فعال نگه خواهد داشت.

مهندس Balaji Srinivasan از انتشار این به روز رسانی، در هفته ی جاری خبر داده است. وی همچنین در پستی در پروفایل گوگل پلاس خود این گونه بیان داشته است که: تا زمانی که ما هنوز در نسخه ی موقت ( Trial) گوگل پلاس به سر می بریم، این محدودیت دعوتنامه ی ۱۵۰ نفری برای هر کابر وجود دارد و این محدودیت ها در نسخه ی نهایی گوگل پلاس برداشته خواهد شد.

تا زمانی که گوگل هنوز تصمیمی مبنی بر عمومی نمودن گوگل پلاس در نظر نگرفته است، این حرکت باید روشی دیگر در رشد و تقویت این شبکه ی اجتماعی باشد که در شروع هفته ی پنجم از معرفی خود، حدود ۲۵ میلیون کاربر را جذب نموده است. مطالعات همچنین خبر از پیش بینی پیشی گرفتن کاربران گوگل پلاس از Twitterو Linkdeh در سال آینده می دهند.

بد نیست به کمک این به روز رسانی جدید گوگل پلاس دوستانی که تمایل به عضویت در این شبکه ی اجتماعی دارند را وارد چرخه ی گوگل پلاس کنیم، تا بررسی ها و پیش بینی ها در راستای آینده ی این شبکه اجتماعی شکل درستی به خود بگیرد. نظر شما چیست؟ آیا شما به عضویت گوگل پلاس در آمده اید یا همچنان مقاومت می کنید و هیچ شبکه ی اجتماعی به جز فیسبوک را نمی پذیرید؟! آینده را چگونه می بینید؟!

منبع

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱۸ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

امیری به شاهزاده گفت:من عاشق توام.
شاهزاده گفت:زیباتر از من خواهرم است که در پشت سر تو ایستاده است.
امیر برگشت و دید هیچکس نیست .
شاهزاده گفت: عاشق نیستی !!!! عاشق به غیر نظر نمی کند .

... خدایا به خاطر همه لحظاتی که به غیر تو توجه کردیم ما رو ببخش!

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٧ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

1.وعده سحری، معادل ناهاری استکه در روزهای عادی می خوردید؛ یعنی انواع غذاهای برنجی را می توانید در این وعده بگنجانید.

2.می توانید 10 تا 12 قاشق غذاخوری برنج پخته (البته کمی چرب شده با روغن زیتون یا روغن کانولا) را همراه انواع خورش های سنتی در این وعده میل کنید.

 

3.خوردن سالاد در این وعده، بخشی از آب مورد نیاز بدنتان را تامین خواهد کرد و البته بهتر است که چاشنی آن، آبلیموی تازه یا سرکه بالزامیک و روغن زیتون باشد.

 

4.اگر جزو آنهایی هستید که در این وعده اشتهای کمی دارند، بهتر است حجم مختصری از غذاهای پرکالری و البته مغذی را برای این وعده انتخاب کنید؛ مانند حلیمی که با کمی کره و دارچین طعم دار شده است.

 

5.خوردن مخلوط میوه های فصل با لبنیاتی مانند شیر و ماست یکی از گزینه های مناسب برای شروع این وعده است تا اشتهایتان برای خوردن سحری بیشتر شود.

 

6.مصرف نوشابه های گازدار و غذاهای شور و پرادویه ای مانند انواع فست فودها را در این وعده به کلی فراموش کنید تا در طول روز دچار تشنگی نشوید.

 

7.بهترین نوشیدنی برای جلوگیری از تشنگی در طول روز های روزه داری، آب است که البته می توانید آن را با کمی آبلیموی تازه طعم دار کنید.

 

8.از مصرف سیر، پیاز و حتی سبزی خوردن در این وعده بپرهیزید تا بوی دهانتان برای اطرافیان، آزاردهنده نباشد.

 

توصـیـه هـای افـطـاری

 

1.وعده افطار، معادل همان وعده صبحانه ای است که در روزهای عادی می خوردید؛ پس بهتر است به حضور تمام گروه های غذایی در این وعده غذایی تان توجه کنید.

 

2.روزه تان را می توانید با یک استکان شیر گرم یا چای کمرنگ و 2 عدد خرما یا یک قاشق غذاخوری عسل (طبیعی) باز کنید.

 

3.می توانید چند برش نان سنگک را همراه با 45 گرم پنیر و چند برش گوجه فرنگی و خیار و یک عدد گردو در این وعده میل کنید و البته می توانید پنیرتان را از قبل با گردو یا سایر مغزها و سبزیجات معطر مخلوط کرده و طعم دار کنید.

 

4.انواع سوپ های سبک مانند سوپ شیر نیز انتخاب مناسبی برای وعده افطاری هستند؛ البته در خوردن آنها زیاده روی نکنید تا حجم معده تان پر نشود و اشتهایتان برای خوردن سایر غذاها از میان نرود.

 

5.اگر احساس سنگینی یا دل درد کردید، کمی صبر کنید و سپس کاسه ای ماست که با کمی جوانه گندم و پودرمغزها (مانند مغز پسته، بادام و کنجد) مخلوط کرده اید، میل کنید. حتی مخلوط ماست و انواع میوه های فصل هم انتخاب مناسبی برای این وعده هستند.

 

6.برای شام بهتر است از منابع پروتئینی استفاده کنید؛ البته از انواع کم چرب. به طور مثال، تکه ای ماهی یا سینه مرغ کبابی همراه با انواع سبزیجات بخارپزشده مانند هویج، لوبیاسبز، نخودفرنگی و ذرت.

 

7.حتما بین افطار تا شام 2 تا 3 واحد میوه میل کنید تا در پایان این ماه دچار کمبود انواع ویتامین ها نشوید.

 

 

 

8.در وعده افطار، زیاد چای نخورید؛ زیرا این نوشیدنی مدر است و ممکن است شما را به کم آبی مبتلا کند.

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٤ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

 

عتیقه‌فروشی در روستایی به منزل رعیتی ساده وارد شد. دید کاسه‌ای نفیس و قدیمی دارد که در گوشه‌ای افتاده و گربه در آن آب می‌خورد. دید اگر قیمت کاسه را بپرسد رعیت ملتفت مطلب می‌شود و قیمت گرانی بر آن می‌نهد. لذا گفت: عموجان چه گربه قشنگی داری آیا حاضری آن را به من بفروشی؟ رعیت گفت: چند می‌خری؟ گفت: یک درهم. رعیت گربه را گرفت و به دست عتیقه‌فروش داد و گفت: خیرش را ببینی. عتیقه‌فروش پیش از خروج از خانه با خونسردی گفت: عموجان این گربه ممکن است در راه تشنه‌اش شود بهتر است کاسه آب را هم به من بفروشی. رعیت گفت: قربان من به این وسیله تا به حال پنج گربه فروخته‌ام. کاسه فروشی نییست.  

 

هرگز فکر نکنید، همیشه بیش از دیگران می دانید

www.itmanager.blogfa.com

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٢ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |


Design By : Night Skin