دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

بازگشت طلا و مس به مدار مثبت

    با پایان تعطیلات آخر هفته میلادی آغاز معاملات اوراق بهادار و کالا در بازارهای جهانی، علاوه بر بهبود شاخص های مالی در بازارهای اروپایی و آسیایی، قیمت کالاهای اساسی در بورس های دنیا نیز با افزایش محسوسی روبرو شده است.


به گزارش سایت طلا و به نقل از بورس نیوز رشد کالاهای اساسی از جمله مس، روی، بیلت و حتی نفت خام در بازارهای جهانی با افزایش تدریجی قیمت طلا همسو شده که عمده آن ناشی از انتشار اخبار امیدوار کننده از نشست روز گذشته صدر اعظم آلمان و رییس جمهور فرانسه می باشد.
تأکید بر حل بحران بدهی ها تا پایان ماه جاری میلادی و قبل از نشست جی 20 شهر کن و نیز توافق برای تطبیق و تعدیل سهام بانک های اروپایی مهمترین دستاورد دیدار روز گذشته آنگلا مرکل و نیکولا سار کوزی اعلام شده است.
به گزارش بورس نیوز با توجه به تکیه اصلی یورو به عنوان واحد پول اروپایی به سیاست های پولی برلن و پاریس، تأکید مقامات این دو کشور و اعلام ضرب العجل یک ماهه برای حل بحران بدهی دولت های این منطقه و از طرفی جلوگیری از ورشکستگی بانک های این کشورها باعث ایجاد با رقه امید برای تجار و سرمایه گذاران قاره سبز شده است. از همین رو علاوه بر رشد دسته جمعی شاخص های اروپایی و آسیایی، در بازار جهانی کالاهای اساسی و در صدر آن تقاضا برای کالای مس با اقبال روبرو شده است.
تا این لحظه قیمت هر تن مس در بورس های جهان با 130 دلار رشد نسبت به روز قبل به 7345 دلار افزایش یافته که طی 30 روز گذشته این رقم بالاترین نرخ برای کالای مس بوده است. در عین حال قیمت روی نیز به سطح بیش از 1917 دلار بر هر تن دست پیدا کرده که نسبت به روز گذشته حدود 73 دلار رشد را نشان می دهد.
قیمت هر تن سرب نیز در حال حاضر به قیمت 1994 دلار معامله می شود که این نرخ نسبت به روز قبل 49 دلار بیشتر است. قیمت جهانی طلا برای هر اونس نیز به قیمت بیش از 1665 دلار افزایش یافته که نسبت به روز قبل 35 دلار رشد را نشان می دهد. در بازار داخلی امروز ارز نیز نرخ حواله دلار و یورو به ترتیب 12250 و 16570 ریال رسیده که قیمت دلار نسبت به روز قبل کاهش 10 تومانی را نشان می دهد

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۱٩ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ توسط علی پور نظرات () |

از تکنولوژی، تلفن همراه، اسمارت فون‌ها اپلیکیشن ها و سیستم عامل های اندروید، iOS اپل و .. از Engadget, NDTV, Mashable  و بسیاری از خبر گزاری های تکنولوژی مطلب نوشتیم اما همه دوستداران تکنولوژی و کسانی که شاید در طی ۲۴ ساعت شبانه روز بیش از ۱۵ ساعت را با گجتهای الکترونیکی می گذرانند نیز نیاز به هوای پاک و ایستادگی کوه دارند. به بهانه آخرین روز طرح پاک سازی کو‌ها اطلاعیه هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران در زیر آورده شده است.

 ”هرسال (۲۶ سپتامبر) برابر است با روز جهانی کوهستان، هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی تهران به منظور ارج نهادن به این موضوع اقدام به پاکسازی کوهستان‌های شمال تهران در هر سال می کند که هدف از آن فرهنگسازی و داشتن کوهستان پاک است.برنامه پاکسازی هیئت از روز ۳۱ شهریور شروع شده است و تا ۸ مهر که روز اختتامیه این برنامه است، ادامه خواهد یافت.  مسیرهای درکه، دربند، کلک چال در این برنامه پاکسازی می شود و برخی از نقاط کوهستانی تهران توسط مردم پاک خواهد شد.”

 

منبع

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٧ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |

این ماه سیزدهمین سالگرد تولد کمپانی بزرگ گوگل است، تاریخ دقیق این روز در طی سال های متمادی تغییر یافته است، اما کمپانی اعلام کرده است تاریخ دقیق تولد در اختیار مردم است و در واقع  روزی است که مردم دلشان کیک بخواهد!

با این حال در سال های اخیر ۲۷ سپتامبر روزی بوده که گوگل از سال ۲۰۰۲ به عنوان روز تولدش اعلام می کند و هر سال به نوعی با تغییر دادن آن سر و صدایی به پا می کند. با هم نگاهی خواهیم انداخت به لوگوی جشن تولدهای گوگل از سال ۲۰۰۲ تا همین امروز!

سال ۲۰۱۱:

سال ۲۰۱۰:

سال ۲۰۰۹:

سال ۲۰۰۸:

سال ۲۰۰۷:

سال ۲۰۰۶:

سال ۲۰۰۵:

سال ۲۰۰۴:

سال ۲۰۰۳:

سال ۲۰۰۲:

 

منبع 

 

 

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٥ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |


Design By : Night Skin