دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

گفتمان های درسی که راهکاری چاره ساز جهت تعامل بیشتر دانشجویان در این شیوه اموزشی است با هدف نهایی بحث و بررسی موضوع فصل درسی و بهره گیری دانشجویان از صحبت ها و پژوهش های یکدیگر بنا نهاده شده است و همانطور که آگاه هستید در مقاطع آموزشی بعد از کارشناسی مبنای فعالیت ها بر پژوهش و ارائه آن و بهره گیری  از یافته های علمی دیگر دانشجویان می باشد از اینرو در خصوص شرکت در گفتمان ها نکاتی را در اینجا مطرح مینماییم:

  1. پیشنیاز شرکت در گفتمان درس را مطالعه نمایید ( اگر ترجمه ای به آن فصل اختصاص یافته و یا استاد مطلبی را با این عنوان مطرح نموده است ) هدف از این کار در گیر موضوع شدن و در محور موضوع قرار گرفتن دانشجو می باشد.
  2. اگر نفر اولی نیستید که بحث را شروع میکنید حتما نظرات قبلی را با دقت بخوانید چرا که شاید با مطالعه بحث های قبلی سوالی در ذهنتان ایجاد شود و یا موضوع در بحث وجود داشته باشد که علاقه مند به بسط دادن و جستجو بیشتر در آن مورد باشید . هدف این قسمت : گسترده کردن بحث در میان دانشجویان است و دور شدن از اعلام نظر های کلی در خصوص گفتمان
  3. پس از مطالعه پیشنیاز و نظرات قبلی خود را برای شرکت در بحث و جستجو در خصوص مطلب آماده میکنید ، پیشنهاد می شود در صورتی که زمینه قبلی در خصوص مطلب ندارید با مطالعه فصل مرتبط از منبع فارسی یا لاتین و یا جستجو در دنیای وب دید در خصوص موضوع انتخاب کنید و سپس مطلب را مطرح کنید -- و از کپی کردن آن در صفحه خود داری کنید .
  4. اختصار ، استفاده از جملات کلید ، رعایت اصول نگارش ، بازبینی پس از ذخیره نظر و همچنین پرهیز از اعلام نظرهای شخصی و بدون مرجع را مد نظر قرار دهید.

انتشارات فارابی آماده در یافت پیشنهادات و انتقادات شما در بخش انجمن در خصوص موضوعات مطرح شده می باشد.

با تقدیم احترام - گروه انتشارات فارابی

نوشته شده در ۱۳۸۸/٩/٢۳ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |


Design By : Night Skin