دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

در این پست می‌خواهم سایتی را معرفی کنم که هدف آن، در اختیار گذاشتن منابع علمی برای دانشجویان و محققانی است که به این منابع دسترسی ندارند. اگر دانشجوی دانشگاه‌های داخل کشور باشید احتمالاً نیازی به این سایت ندارید چون دانشگاه، با خریداری خدمات مربوطه از منابع معتبر این امکان را برای شما فراهم می‌کند. اما اگر یک محقق آزاد باشید و قصد تحقیق و ارائه مقاله در زمینه‌ی خاصی را داشته باشید، دو راه پیش رو دارید: یکی اینکه به یکی از دانشگاه‌های نزدیک خود بروید و در آنجا به جستجو و مطالعه مقالات مورد نیاز خود بپردازید (البته اگر شما را راه بدهند و از آن بدتر، اگر به منابع خاصی که مد نظر شماست دسترسی داشته باشند) و دیگری اینکه با دوست و آشنایی که دانشجوی داخل یا خارج کشور است تماس بگیرید و مقاله خود را از او بخواهید.

 


این سایت تا حدی به راه حل دوم نزدیک است؛ به این معنی که شما با مراجعه به سایت و ثبت‌نام کردن می‌توانید در انجمن‌های مختلف درخواست مقالات خود را مطرح کنید یا اینکه پایگاه‌های قابل دسترس دانشگاه‌های مختلف را که حاوی مقاله‌ی مورد نظر شما باشند بیابید و مقاله خود را مستقیماً از آنجا دانلود نمایید. این سایت از اینجا قابل دسترسی است.

(با توجه به اینکه برای ثبت‌نام نیاز به دعوت‌نامه وجود دارد، دانشجویان موسسه  آموزش عالی فارابی که درخواست عضویت دارند به من ایمیل بزنند.)

نکته:

سایت انگلیسی که GigaPaper از آن الگوبرداری کرده است را پیدا کردم. کسانی که نتوانسته‌اند در GigaPaper ثبت نام کنند (به دلیل دعوت‌نامه) می‌توانند از این سایت خارجی استفاده نمایند. دقیقاً کارکردی مشابه با GigaPaper دارد. فرآیند ثبت‌نام در این سایت را می‌توانید از اینجا آغاز کنید.

 

منبع متن اصلی: http://tafreevar.wordpress.com

نوشته شده در ۱۳۸۸/۱۱/٢٧ساعت ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ توسط یاسر نظرات () |


Design By : Night Skin