دانشجویان موسسه آموزش عالی فارابی

مدیر مرکز ثبت دامنه ir. با بیان اینکه، بکارگیری آدرس های کاملا فارسی در اینترنت در انتظار تایید شرکت آیکن است گفت: تا یک ماه آینده شاهد بکارگیری آدرس های کاملا فارسی در فضای اینترنت خواهیم بود.
علی رضا صالح" به ایرنا، گفت: در حال حاضر دامنه های فارسی در مرکز ثبت دامنه های ir. ثبت می شود، اما به دلیل اینکه شرکت آیکن "شرکت اینترنتی برای ثبت نام و شماره ها" هنوز پسوند ".ایران" را در کارگزار ریشه تایید نکرده است، استفاده از دامنه های فارسی تنها با اضافه کردن ir. در انتهای نام دامنه امکان پذیر است.
صالح ابراز امیدواری کرد که تا یک ماه آینده با تصویب درخواست مرکز ثبت دامنه ir. مبنی بر قرار گرفتن .ایران در کارگزار ریشه ( route server) ، استفاده از این دامنه ها بدون اضافه کردن پسوند ir. بعد از پسوند .ایران امکان پذیر شود.
وی افزود: پس از تصویب پسوند .ایران تمامی افراد اعم از حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به وبگاه ثبت ir. یا هر یک از نمایندگی های فروش این مرکز اقدام به ثبت دامنه مورد نظر خود به خط فارسی نمایند.
مدیر مرکز ثبت دامنه ir. خاطر نشان کرد: این امکان ثبت هم اکنون نیز قابل استفاده است، اما برای استفاده از نام دامنه ها همانگونه که ذکر شد یک پسوند ir. در انتهای نام دامنه بعد از پسوند .ایران باید اضافه شود.
صالح افزود: مثلا برای مراجعه به وبگاه این مرکز می توان به نشانی "وب.ثبت دامنه.ایران.ir" مراجعه کرد.
وی خاطر نشان کرد: مرکز ثبت دامنه ir. در 25 نوامبر سال 2009 بلافاصله پس از قبول درخواست دامنه های بین المللی توسط آیکن ، درخواست خود را مبنی بر ثبت دامنه ".ایران" به آن شرکت ارسال کرد و با توجه به پیگیری های مکرر این مرکز و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امید می رود که تا یک ماه آینده دامنه .ایران تصویب شود.
برای ثبت نشانی های کاملا فارسی اینترنت باید از نسخه جدید اینترنت اکسپلورر 6 یا از طریق فایرفاکس اقدام شود.

نوشته شده در ۱۳۸٩/٢/٢٥ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ توسط میلاد درویش نظرات () |


Design By : Night Skin