امکان دادن زمان بندی به سوکت برق‌!

ظاهراً دلیل خرابی باطری دوربین من در یک بازه ی زمانی کوتاه، شارژ بیش از حد آن بوده است. در واقع هر بار که من باطری را برای شارژ به پریز برق وصل می کنم، بیش از مقدار لازم شارژ می شود و فراموشی من برای جدا کردن سوکت از برق‌، باعث بروز این مشکل می شود! این موردی که از آن صحبت کردم، دلیل من برای توجه به طرح ارائه شده در Yanko Designبود که قرار گرفتن تایمر در سوکت برق به وسیله ی طراحی حرفه‌ای آن را نشان می دهد.

زمان بندی سوکت شارژ

گجت زمان بندی سوکت شارژ

 

این جمله را در حین خرید تلفن همراه و یا سایر گجت‌های الکترونیک نیز حتماً بسیار شنیده اید: “در دفعات پس از شارژ اولیه دستگاه تنها یک تا دو ساعت باطری آن را در شارژ قرار دهید”. اما واقعاً، چند نفر به این موضوع دقت می کنند و با توجه به مشغولیات فعالیت های روزانه اصلاً به خاطر می آورند چه زمانی گجت خود را جهت شارژ به برق متصل کرده اند؟!‌

اکنون به وسیله ی این سوکت شما می توانید، این مهم را به حقیقت تبدیل کنید و گجت هایی که به دو تا سه ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارند را بدون نگرانی و با تظیم زمان شارژ کنید! بر اساس آنچه که طراح درباره ی آن توضیح داده است، برای استفاده از تایمر آن می بایست که در راستای عقربه‌های ساعت آن را بچرخانید و برای استفاده ی معمولی نیز (بدون تایمر) برخلاف جهت عقربه های ساعت می بایست آن را حرکت دهید. این گجت را به سادگی هم برای ابزارهایی که زمانبندی لازم دارند و هم برای استفاده ی معمولی می توانید تنظیم کنید.

طراحان این گجت: KyoYeon Kim، JangSoo Kim، DanBee Lee و WooRi Kim هستند. در ادامه تصاویر کامل تری از این گجت را مشاهده خواهیم کرد:

زمان بندی سوکت شارژ

گجت زمان بندی سوکت شارژ در حالت استفاده ی عادی

 

زمان بندی سوکت شارژ

نمایی از گجت زمان بندی سوکت شارژ

 

زمان بندی سوکت شارژ

چگونگی تنظیم گجت، از حالت عادی به حالت تایمر دار

منبع 

 

/ 0 نظر / 17 بازدید