فایرفاکس 5 برای دانلود بر روی ویندوز،‌ مک، لینوکس و آندروید اعلام رسمی شد

همانگونه که موزیلا قبلاً نیز اعلام کرده و قولش را داده بود، نگارش بعدی مرورگر معروف فایرفاکس از امروز در دسترس عموم قرار گرفت. فایر فاکس ۵ از طریق سرور FTP برای چند روز در دسترس قرار گرفته بود. اما امروز با اعلام رسمی موزیلا از طریق وب سایت رسمی موزیلا و همچنین مارکت آندروید در دسترس قرار گرفت.

بر اساس صحبت توسعه دهندگان، فایرفاکس ۵ بیش از ۱۰۰۰ ویژگی بهبود و پیشرفت در نحوه ی عملکرد در مقایسه با نگارش قبلی خود دارد. جالب است بدانید این شاهکار تنها در سه ماه بدست آمده است و همانگونه که می دانید نسخه ی قبلی تنها سه ماه پیش وارد بازار شده بود.

بیشترین توسعه ی بروز یافته در نسخه ی جدید آندروید فایرفاکس بوده است. پیگیری ویژگی های حفظ حریم خصوصی، امکان دسترسی بیشتر برای کنترل شما در راه‌های جستجو و اطلاعات ذخیره‌ شده همراه است. همچنین ویژگی ای که به شما اجازه می دهد ثبت اطلاعات در وب سایت ها را به صورت آنلاین و انتخابی داشته باشید. البته این ویژگی در تمام نگارش ها در دسترس قرار گرفته است.

کاربران آندروید همچنین زمان سریعتری را در حال استفاده از اینترنت مخصوصاً سیستم ۳G سپری خواهند نمود.

تغییر اساسی مهم دیگر پشتیبانی از استاندارد انیمیشن CSS است. که این وی‍ژگی درهای رسیدن به اپلیکیشن‌های مختلف در محیط وب را با ساختار‌های متفاوت را باز خواهد ساخت. نهایتاً فایرفاکس افزونه ی (add-on) جدیدی با نام SDK را برای ویندوز، مک و لینوکس فراهم کرده است. با توجه به اینکه همه ی ما در مورد سیستم افزونه های فایرفاکس اطلاعاتی داریم، این تغییر می تواند یکی از عمده ترین تغییرات محسوب شود.

کاربران فایرفاکس برای دریافت این نگارش می بایست این مسیر را طی کنند و آخرین موزیلا را استفاده کنند. همچنین کاربران آندروید برای دست یافتن به آخرین نگارش می توانند یک جستجوی در تازه‌های آندروید مارکت داشته باشند.

لینک دانلود

منبع

 

/ 1 نظر / 13 بازدید
alipour

سلام ممنون اقا میلاد