بازگشت طلا و مس به مدار مثبت

بازگشت طلا و مس به مدار مثبت

    با پایان تعطیلات آخر هفته میلادی آغاز معاملات اوراق بهادار و کالا در بازارهای جهانی، علاوه بر بهبود شاخص های مالی در بازارهای اروپایی و آسیایی، قیمت کالاهای اساسی در بورس های دنیا نیز با افزایش محسوسی روبرو شده است.

به گزارش سایت طلا و به نقل از بورس نیوز رشد کالاهای اساسی از جمله مس، روی، بیلت و حتی نفت خام در بازارهای جهانی با افزایش تدریجی قیمت طلا همسو شده که عمده آن ناشی از انتشار اخبار امیدوار کننده از نشست روز گذشته صدر اعظم آلمان و رییس جمهور فرانسه می باشد.
تأکید بر حل بحران بدهی ها تا پایان ماه جاری میلادی و قبل از نشست جی 20 شهر کن و نیز توافق برای تطبیق و تعدیل سهام بانک های اروپایی مهمترین دستاورد دیدار روز گذشته آنگلا مرکل و نیکولا سار کوزی اعلام شده است.
به گزارش بورس نیوز با توجه به تکیه اصلی یورو به عنوان واحد پول اروپایی به سیاست های پولی برلن و پاریس، تأکید مقامات این دو کشور و اعلام ضرب العجل یک ماهه برای حل بحران بدهی دولت های این منطقه و از طرفی جلوگیری از ورشکستگی بانک های این کشورها باعث ایجاد با رقه امید برای تجار و سرمایه گذاران قاره سبز شده است. از همین رو علاوه بر رشد دسته جمعی شاخص های اروپایی و آسیایی، در بازار جهانی کالاهای اساسی و در صدر آن تقاضا برای کالای مس با اقبال روبرو شده است.
تا این لحظه قیمت هر تن مس در بورس های جهان با 130 دلار رشد نسبت به روز قبل به 7345 دلار افزایش یافته که طی 30 روز گذشته این رقم بالاترین نرخ برای کالای مس بوده است. در عین حال قیمت روی نیز به سطح بیش از 1917 دلار بر هر تن دست پیدا کرده که نسبت به روز گذشته حدود 73 دلار رشد را نشان می دهد.
قیمت هر تن سرب نیز در حال حاضر به قیمت 1994 دلار معامله می شود که این نرخ نسبت به روز قبل 49 دلار بیشتر است. قیمت جهانی طلا برای هر اونس نیز به قیمت بیش از 1665 دلار افزایش یافته که نسبت به روز قبل 35 دلار رشد را نشان می دهد. در بازار داخلی امروز ارز نیز نرخ حواله دلار و یورو به ترتیب 12250 و 16570 ریال رسیده که قیمت دلار نسبت به روز قبل کاهش 10 تومانی را نشان می دهد

 

/ 0 نظر / 29 بازدید