ویژگی جدید جیمیل

جیمیل همانطور که در خبرها دنبال کردید از ماه اکتبر ویژگی های جدیدی را در ساختار بروزرسانی شده ارائه می دهد، البته جیمیل در نظر دارد انتخاب ساختار جدید را به اختیار کاربران بگذارد که از هر حالت که تمایل دارند استفاده کنند، در این پست به ده جنبه مثبت و منفی این تغییر پرداخته ایم:

ده جنبه مثبت و منفی ساختار جدید جیمیل

به جیمیل جدید وارد شویم یا در حالت قبلی بمانیم!؟

گام اول: پنج دلیلی که باید به جیمیل با ساختار جدید سوییچ کنیم:

۱٫ Multiple Drafts at Once  

امکان داشتن پیش نویس های متعدد در کنار هم، زمانی که شما می خواهید ایمیلی را تنظیم کنید و نیاز به کپی کردن قسمت هایی از پیش نویس های مختلف دارید این قابلیت کمک شایانی به شما خواهد کرد.

ده جنبه مثبت و منفی ساختار جدید جیمیل

امکان باز کردن چند پیش نویس در کنار هم در جیمیل

۲٫Minimize Drafts

باید جیمیلی باشید تا عمق این تغییرات را با تمام وجود حس کنید، شاید در حال آماده کردن ایمیلی هستید که شامل لیست خاصی است و نیاز به زمان دارید برای تکمیل آن در ساختا جدید امکان مینیمایز کردن نسخه پیش نویس جیمیل وجود دارد، فراموش نکنید این قابلیت که در مکالمات جیمیل وجود داشت حداقل کاری که برای شما انجام می دهد مانع قطع شدن ادامه روند کار شما خواهد شد.

۳٫ Background Activities Can Continue Uninterrupted

زمانی که در حال تهییه ایمیلی هستید پس زمینه شما می تواند درگیر باشد، جستجویی انجام دهید و یا فرایند دیگری را تکمیل نمایید.

ده جنبه مثبت و منفی ساختار جدید جیمیلویژگی های جدید جیمیل

۴٫More Focused Interface

رابط کاربری حرفه ای تر و در عین حال ساده تر، ابزارهایی که برای نوشتن نیاز بود و می بایست از منو های تو در تو استفاده می کردید در بروزرسانی جدید بسیار دسترسی مناسب تری پیدا کرده اند.

۵٫ Switching Between the Two Interfaces Is Easy

سوییچ کردن به حالت قبلی بسیار ساده است در هر زمان که علاقه مند بودید ساختار قبلی را داشته باشید با امکانی که در گوشه سمت راست تعبیه شده است، قادر خواهید بود شرایط را تغییر دهید.

گام دوم: پنج دلیلی که باید در حالت قبلی جیمیل باقی بمانید:

ده جنبه مثبت و منفی ساختار جدید جیمیل

دلایلی که می تواند ما را مجاب کند در شرایط قبلی جیمیل بمانیم

۱٫ The Bigger Tool Suite

زمانی که به حالت جدید می روید یکی از مسائلی که شما را کمی نا امید می کند فضایی است که برای استفاده از ابزارها در حالت قبلی جیمیل وجود داشت و به مراب بزرگتر از شرایط جدید بوده است.

۲٫ CC and BCC Tucked Away

دسترسی ساده تری به CC و BCC وجود داشته است.

ده جنبه مثبت و منفی ساختار جدید جیمیل

سی سی و بی سی سی دسترسی قابل قبول تری داشته اند

۳٫ More Room to Write 

فضای بیشتر برای نوشتن وجود داشته است.

۴٫ Doesn’t Play Nice With All Labs

اگر شما از باکس چت گوشه سمت راست ایمیل استفاده می کردید، یک بخش کوچک که بدون شلوغ شدن فضا بهره مناسبی داشت، باید به اطلاعتان برسانیم، ساختار جدید کاملا ستون چت را کاور کرده است.

۵٫Clutter for Heavy Chatters

 نکته آخر این که ساختار جدید تعداد ایمیل ها و چت های باز را برای شما به طور اتوماتیک نمی بندد و اگر شما از جمله افرادی هستید که تعداد ایمیل زیادی باز نگه می دارید و یا با افراد زیادی چت می کنید در فضایی پایینی گستره ای از این موارد را خواهید داشت.

بهرحال باید با وجود تمام این مسائل ساختار جدید را هم امتحان کرد چرا که با وجود آیتمی که به راحتی به حالت قبل بر خواهید گشت، مانع تجربه شرایط جدید برای خودتان نشوید، ایده آل هایتان بعد از بهره برداری بیشتر خود را نشان خواهد داد.

منبع: Mashable

ترجمه و ویراستاری پارسی: بازارمازار 

/ 0 نظر / 33 بازدید